סיכום כנס Fintech 2018

השירותים הפיננסיים המסורתיים, ביטוח וניהול נכסים חווים שינוי מהיר. מצד אחד, השיפורים בטכנולוגיה, בשילוב עם מודלים עסקיים חדשים, מהווים אתגר לשמירה על התחרותיות, ומצד שני מקנים הזדמנות ליצור צמיחה וערך. תעשיית ה- Fintech משתמשת בטכנולוגיה, באלגוריתמים ובכלים אנליטיים אחרים כדי לצבור ולבחון כמות גדולה של נתונים על מנת לספק יתרונות תחרותיים בתחום השירותים הפיננסיים. יישומי Fintech  כוללים פתרונותblockchain, cryptocurrency , כריית נתונים, אחסון ענן, פלטפורמות דיגיטליות ופתרונות מסחר.

(לחץ לקריאת הכתבה המלאה שפורסמה ב- FORBES)

איפה וכיצד משקיעים אם רוצים ליהנות מהזדמנויות בשווקים המתקדמים ביותר? הנושא היה מוקד ההצגה של קרן ההשקעות פינטק, אשר משקיעה בחברות סטארט-אפ מוקדמות וגדולות. הקרן נולדה מתוך הרעיון, שהתפתחויות טכנולוגיות בשילוב עם כמות חסרת תקדים של זרימת נתונים בזמן אמת, יכולות ליצור הזדמנויות עבור מודלים עסקיים מסורתיים. פילוסופיית הקרן הוצגה במהלך אירוע המשקיעים של FinTLV שהתקיים ב- 31 בינואר, אשר הציג סקירה כללית על שוק ה- Fintech הישראלי (ישראל היא אחת השחקניות המרכזיות בתחום), הזדמנויות השקעה והמגמות העיקריות בתחום השירותים הפיננסיים .

באירוע נכחו עמנואל ארביב, יו"ר ביצוע של קבוצת Integrated Asset Management Plc‏ ומנהל ההשקעות של קרן ההשקעות פינטק; עוד נכחו מארק ב. סגל, מייסד קידרון יועצים עסקיים בשנת 2003, בעל ניסיון במועצות של חברות טכנולוגיה רבות, ומייקל ב. אורן, עד 2013 שגריר ישראל בארצות הברית, שנשא את הנאום המרכזי בערב הפתיחה של האירוע.

קרן ההשקעות Fintech היא קרן משנה חדשה של SICAV SIFAV השקעות משולבות, אשר תשקיע בתחילה ב- 15 עד 20 חברות בינלאומיות, למרות שרוב ההשקעות יקבלו לפחות הקשר אחד עם ישראל. FinTLV שואפת להשקיע בחברות עם טכנולוגיה ייחודית המגיבה לדרישות התעשייה האמיתית ויוצרת שירותים פוטנציאליים חדשים. הזדמנויות השקעה יזוהו באמצעות רשת של אנשי קשר וניהול שותפויות.


יצירת קרן השקעות פינטק בישראל
מאפשרת להעריך כי כתוצאה מפעילות הקרן, הזדמנויות עסקיות רבות ינבעו תודות ל- FINTLV, המחברת בין מובילי התעשייה לליבה של המערכת האקונומית הישראלית תוך סגירת הפער בין היצע וביקוש לטכנולוגיה חדשנית. בצורה מעט מורחבת,FinTLV Innovation Zone מספק סביבת עבודה המאפשרת לחברות ב- Fintech לעבוד ולקבל ליוויי צמוד של יועצים מנוסים לאורך כל הדרך. FinTLV Innovation Zone מורכב מגופים גדולים ומוכרים ברחבי העולם כדוגמת: AIG AMSTERDAMAllianzMunich ReBNP Paribas  Trade BankSwiss Re. ועוד. FinTLV Innovation Zone הוא פרויקט שהושק בשיתוף עם SOSA מרכז חדשני המורכב ממובילי קרנות השקעות הון סיכון ישראליות התומכים בין היתר בסטרט-אפים ועסקים חדשים.

השאר תגובה

שיתופים